Instagram ‘dan Hatalı Güncelleme

Instagram hikayelerine link ekleyebilmek için en az 10k ve üzerinde takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Eğer hesabınızda 10k ve üzerinde takipçiniz varsa storylerinize link ekleyebiliyor ve yukarı kaydıma (swipe up) ile takipçilerinizi istediğiniz sayfalara yönlendirebiliyorsunuz.

Bir kaç gün evvel hem Android hem de Ios kullanıcıları için yayınlanan güncelleme sonucunda 10k ve üzerinde takipçisi olan Android kullanıcıları, Instagram profilinde storylere link eklemede sorun yaşıyorlar.

Fotoğrafı hikayeye ekledik, ardından bağlantı simgesine tıklandıktan sonra “İnternet Bağlantısı” üzerinden yukarı kaydırma (Swipe Up) ile gidecek olan link eklenip işlemi tamamlamak için mavi tik işaretine tıklanınca hikaye kayboluyor ve hemen kamera açılıyor. Ayrıca bu durum Instagram üzerinde kamera ile çekilen fotoğraflarda da yaşanıyor.

instagram-guncelleme

 

Instagram’da Güncellemeler Bitmiyor

Son zamanlarda Instagram uygulaması üzerinde sürekli güncelleme yapılıyor. Bence en önemli ve köklü bir değişim olan “Beğeni Sayısının Görünmemesi” Instagram kullanıcıları tarafından olumlu karşılanmadı. Yani bir fotoğraf paylaştınız ve o fotoğrafa gelen beğeni adetlerini takipçiler göremeyecek. Gerçekçi olmak gerekirse insanlar beğenilmekten ziyade ne kadar çok Like aldığını gösteremeyeği için kişisel profillerin kullanımında düşüş yaşanacağını düşünüyorum. Şuan için Türkiye’deki kullanıcılara bu düzenleme yansımamış olsa da yakın bir zamanda ilgili güncelleme bizlere de gelecek.

Beğeni Sayısı Görünmeyen Ülkeler

Kanada, İtalya, İrlanda, Avusturalya, Brezilya, Japonya ve Yeni Zelanda’da beğeni sayısının gizlenmesi Temmuz 2019 ayı itibari ile hayata geçirildi. Bu uygulamanın Türkiye’de ne zaman başlayacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Instagram Gönderileri Artık Planlanabiliyor

Özellikle Sosyal Medya Uzmanlarını mutlu edecek olan bu uygulama sayesinde 3.parti yazılımlara, uygulamalara gerek kalmadan gönderileri ileri tarih ve saatli olarak planlanabilecek. facebook.com/creativestudio üzerinden Instagram hesabınıza ait gönderileriniz için fotoğraf ve yazılar eklenip post’un yayınlanması istenilen tarih ve saati alarm kurar gibi kurulabilecek. Belirlenen tarih ve saatte otomatik olarak görsel Instagram hesabınızda yayına alınacaktır. Bu işlemi yapan dışarıdan kullanılabilen bir çok aracı programa, artık kullanıcı adı ve şifre vermek zorunda kalınmayacak.

IGTV gönderileri de planlanabilecek

Sadece akış üzerinden değil IGTV üzerinde de yayınlanmasını istenilen paylaşımlar da Creative Studio üzerinden planlanabilecek.

 

Güncel yazılarım hakkında bildirim almak için Haber Bültenine Kayıt olmayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir