Makale Özgünlük Kontrolü

Makale Özgünlük Kontrolü

Seo uyumlu makale yazmanın en önemli kurallarından biri yazdığınız makalenin özgünlüğüdür. Hem kullanıcılarınıza fayda sağlamak hem de Seo açısından artı puan alabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli basamaktır. Ne yazık ki internette kopyala yapıştır yöntemi ile oluşturulmuş birbirinin aynısı olan sayısız içerikler bulunuyor. Başka bir sitede yayınlanan bir makalenin bir yazının aynısını kendi web sitesine kopyalayıp yapıştıran kişi sayısı gerçekten çok fazla. Böylelikle internette gerçekten bir şeyler araştırmak istediğimizde kalitesiz ve hatalı içeriklerle dolu bir çok makale ile karşılaşabiliyoruz. Hepimizin bildiği gibi kullanıcıların kopya içeriklerle karşılaşmaktan rahatsız olduğu göz ardı edilemez bir gerçek. Bu sebep ile Google geliştirmiş olduğu algoritmalar sayesinde indexleme için web sitenize gelen botlar ile yayınladığınız yazı ve makale özgünlük kontrolü de yapmaktadır. Web sitenizdeki içeriklerin kopya olması halinde Google tarafından arama sonuçlarında görünmeme, index’ten silinmeye kadar giden cezalar alınabilir.

Seo Uyumlu Yazı - makale Özgünlük Kontrolü

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? sorusunun en önemli cevabı özgün olmaktan geçer. Tabii ki diğer web sitelerinde olan blog ve makaleleler ile benzer konulu paylaşımlar olacaktır ancak yazdığınız ya da yazdırdığınız makalenin özgün olması gerçekten çok önemlidir. Ayrıca Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ? isimli başka bir içerik ile sizlere makale yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair ayrıntılı bir paylaşım da yapacağım.

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır?

İsterseniz kendi yazdığınız isterseniz bir başkasının yazdığı ya da bir ajans tarafından yazılmış makalelerinizin özgünlük durumunu kontrol edebilirsiniz. Bunun için online olarak kullanabileceğiniz bir çok ücretsiz araç bulunuyor. Benim kullandığım ve aşağıda isimlerini yazdığım iki farklı araç olup ikisi de ücretsiz tarama yapmaktadır.

Makale Özgünlük Kontrolü Yapan Siteler

1- Dupli Checker
2- Kopya kontrol

Tabii ki her iki aracın da günlük kullanım kotaları var. Üye olmanız halinde ise gün içinde daha fazla kontrol yapabiliyorsunuz.

Seo Uyumlu Web sitesi için makalelerinizin özgünlük durumunu kontrol ederek yaparak yazılarınızı paylaşmaya muhakkak özen gösterin. Siz ne kadar özgün içerikler paylaşırsanız Google tarafında da sağlıklı ve kaliteli sonuçlara sahip olacaksınızdır.

Eğer bu süreci kendiniz takip etmek istemezseniz profesyonel olarak Seo uyumlu makale paylaşmak için Seo Hizmeti ve Danışmanlığı desteği de alabilirsiniz.

Sizlerinde Seo uyumlu makale özgünlük kontrolü için kullandığınız online ücretli ya ücretsiz araçlar varsa yorumlara yazarsanız çok sevinirim.

Haber Bültenine de kayıt olarak güncel yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medya da Takip Etmeyi Unutmayın 🙂

Instagram | Facebook | Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir